A szoba világításának titkai
Ahhoz, hogy az otthonodban a világítással a körülményeidhez legideálisabban alkalmazkodó légkört megteremtsd, nem kell más, mint az optimális beltéri lámpák megtalálása.
Ahány szoba, annyi fajta világítás
Mivel az otthonod számos szobából áll, érdemes az adott helyiség jellegzetességeinek figyelembevételével kialakítanod a világítást. Hiszen amíg a dolgozószobában és a konyhában az erősebb fény biztosít jó megvilágítást egy munkaterületnek, addig a hálószobában a tompított fények segítik az ellazulást.
A nappali az a hely, ahol a legtöbb szabadidőtöket töltitek. Itt társasjátékoztok, tévét néztek, zenét hallgattok, ez a nagy beszélgetések és a vendégfogadások helyszíne. A sokféle funkció óhatatlanul azt jelenti, hogy a nappali megvilágításának is sokoldalúnak kell lennie. Ezt több fényforrás alkalmazásával érheted el. Használhatsz csillárt, fali karokat, állólámpát, de nagyon praktikus megoldást jelenthetnek az álmennyezetbe süllyesztett spotlámpák is. Ráadásul, ha LED-es izzókat használsz, még szabályozni is tudod a fényerőt, a színhőmérsékletet, és néhány mozdulattal színes, tompított fényekkel kreálhatsz mesebeli légkört.
A konyha és a családi tűzhely melegsége
Bár lehet, hogy nem szeretsz főzni, de napjaink felgyorsult világában időt kell szakítanod arra, hogy minőségi alapanyagok felhasználásával, házilag elkészített ételeket is fogyasszatok. Ahhoz, hogy a konyhában gördülékenyen menjen a munka, nagyon fontos, hogy a konyhapult kellően meg legyen világítva - azaz látnod kell, mit csinálsz. Ellenkező esetben könnyen megvághatod, leforrázhatod, megégetheted magad, ami nem lenne szerencsés.
Ezért a fényforrásokat mindig úgy helyezd el, hogy azok ne képezzenek erős árnyékot. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a világítóeszköz konyhapult esetén a fali szekrény aljára, konyhasziget esetén a mennyezetre kerüljön. Az étkezőasztalt függőlámpával világítsd meg, aminek a búrája legalább 60 centire legyen az asztal lapjától - kellemes atmoszférát teremt.
Hálószoba zónafényekkel
A hálószoba a pihenés, regenerálódás területe, ahol az erős fények használatát érdemes kerülni. Ezért a szobai világítást mindig úgy kell megtervezned, hogy az kellemes, barátságos és hangulatos legyen. Általános világításként megfelel egy csillár, ami a több izzója segítségével közepesen erős szórt fényt biztosít.
Az éjjeli lámpák fényét lehessen szabályozni (LED), zónafényeket pedig azokon a helyeken alkalmazz, ahol erősebb fények kellenek (például a tükörnél vagy a szekrények közelében).
A fürdőszoba, ahol még LED szalagokkal is növelheted a wellnesshatást
A fürdőszobában sem mindegy, hogy milyen fényeket alkalmazol. Feltétlenül kell egy teljes teret bevilágító mennyezeti lámpa, egy vagy több a tükör felett, mellett elhelyezett erősebb fehér fényű fényforrás. Ez az arcod helyes és alapos megvilágítása miatt szükségszerű.
Igazi wellnesshangulatot teremthetsz a kád vagy a zuhanyzó oldalán elhelyezett LED csíkokkal is. Egy dologra azonban figyelj: vizes helyiségekbe legalább IP44 vagy IP66 víz- és porvédelmi besorolású lámpatesteket válassz.
Cégünknél, az Alkonylámpa webáruházban minden szobai világítással kapcsolatos terméket megtalálsz. Gyere és válassz te is egyet (vagy többet) kínálatunkból!